Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 3 września 2013

Mała Dorotka walczy z nowotworem
Dorotka Botkowska to wesoła, grzeczna i ciekawa świata dwulatka, mieszkająca z rodzicami w Bochni. W czerwcu tego roku na jej brzuszku pod lewym żebrem pojawił się twardy guzek. Diagnoza była jak wyrok: nerwiak zarodkowy - neuroblastoma IV stopnia. W trakcie kolejnych badań wykryto także guza w klatce piersiowej z licznymi przerzutami, również do szpiku.
Od czerwca szpital jest drugim domem Dorotki, gdzie z pomocą lekarzy dzielnie stawia czoła chorobie. Od miesiąca Dorotka przechodzi specjalistyczną terapię w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie. Jest po trzecim cyklu chemioterapii. Czeka ją jeszcze pięć bardziej agresywnych cykli, następnie operacja, mega chemioterapia, radioterapia i autoprzeszczep komórek macierzystych.
Aby jednak leczenie było skuteczne i dało szanse przeżycia, Dorotka wymaga bardzo kosztownej kuracji przeciwciałami. Kuracje takie wykonywane są w Niemczech i we Włoszech. Koszt leczenia to około 480 000 zł! To kwota absolutnie nieosiągalna dla rodziny Dorotki, a Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje tego typu leczenia.
Dorotka i jej rodzice proszą o pomoc w walce z chorobą i wsparcie finansowe, które umożliwi skuteczne leczenie dziecka. Jak najszybsze podjęcie terapii jest jedyną szansą na szczęśliwe i zdrowe życie Dorotki.
Dorotka objęta jest pomocą Fundacji na rzecz dzieci z chorobą nowotworową "Wyspy Szczęśliwe".

http://www.facebook.com/zbiorkapieniedzy.dladorotki


http://www.bochnianin.pl/m/14184_2letnia_bochnianka_ma_raka_potrzebne_0,5_mln_zl.html

http://www.tvp.pl/krakow/newsy/wideo/drogie-kuracje-chorych-dzieci/12124988


1 komentarz: